Můj příběh

Svůj úplně první olej jsem vyrobila v roce 2016. Byl levandulový. A to byl ten moment…

Katka Simbartlová

Ta radost. To naplnění. 

Byla to moje maminka, kdo mě zasvětil do tajemství přírody. Vyráběla masti pro mé děti trpící ekzémy. Viděla jsem účinky bylinek na vlastní oči, a to mi dodalo odvahu zkusit výrobu na vlastní pěst.

Pohltil mě celý ten proces od klíčení semínek, sbírání bylinek, jejich zpracování až po nalévání oleje do lahviček. Od té doby je výroba přírodní kosmetiky součástí mého života a stále mi dělá radost.

Pořád se učím, zkoumám účinky a vymýšlím nové kombinace. Všechny své produkty zkouším spolu se svou rodinou a přáteli, abych mohla nabídnout jen to nejlepší a nejúčinnější.

 
Proces výroby – od semínka až do lahvičky

  1. Bylinky s láskou pěstuji na vlastní zahrádce zcela bez pesticidů. Pro některé si občas dojdu do čisté přírody České Kanady, část pro mě pěstuje má maminka a kamarádka. 
  2. Sama bylinky sklízím a po pečlivém sběru důkladně suším.
  3. Sušené bylinky pomalu maceruji za studena v bio rostlinných olejích, aby vznikl bylinný extrakt – základ pro všechny mé produkty.
  4. Při výrobě samotných mastí a balzámů pak používám kvalitní včelí vosk.
  5. Do vybraných produktů navíc přidávám esenciální oleje, které se postarají o příjemnou vůni.
  6. Hotové masti, oleje, peelingy i balzámy vlastnoručně plním do recyklovatelných nádob tak, aby si zachovaly svou kvalitu i trvanlivost. 

                         

Certifikát místo slibů

Od roku 2021 jsou mé produkty oficiálně certifikované, a já vám tak mohu s klidným svědomím zaručit jejich nezávadnost a kvalitu. Věřte, že to nebyl snadný proces, ale stálo to za to. Co všechno certifikace obnášela, si můžete přečíst TADY